| المعالجة السطحية | الجلفنة بالغمس الساخن |
|---|---|
| دعوى ل | توزيع الكهرباء |
| مسرح السطح | المجلفن |
| مواد | قوة الغلة لا تقل عن 345mpa ، Gr65 ، S500 |
| الطول | يمكن تخصيص 25ft-90ft |
| اكتب | 240kv خط نقل أعمدة معدنية 18 م قطب كهربائي لبرج عمود فولاذي |
|---|---|
| اللون | أي |
| شهادة | ISO 9001 |
| أوقات الحياة | 50 سنة |
| وارنتي | 15 سنة |
| اسم المنتج | طاقة الكهربائية عمود |
|---|---|
| تصميم | تخصيص أو تصميم القياسية |
| التسامح البعد | + - 2٪ |
| الجهد االكهربى | 10KV، 33KV، 69kv، 110KV، 132KV، 220KV، 400KV |
| وظيفة المنتج | قوس الصلب من كابلات خط الكهرباء |
| Type | steel tubular pole |
|---|---|
| Surface Treatment | hot dip galvanized |
| Design Load in kg | 300~1000kg |
| Wind speed | 160km/h |
| دعوى ل | توزيع الكهرباء |
| النوع | القطب الصلب أنبوبي |
|---|---|
| معالجة السطح | تراجع الساخنة المجلفن |
| تحميل التصميم بالكيلوجرام | 300 ~ 1000 كجم |
| سرعة الرياح | 160 كم / ساعة |
| دعوى ل | توزيع الكهرباء |
| Product Name | Electric Telescoping Power Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Shape | Octagonal, Polygonal or Tapered round |
| Wind load resistance | 160Km/h |
| Product Name | Electric Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Max ultimate tensile strength | 620 mpa |
| Thickness | 1mm to 30mm |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal,Columniform, polygonal or conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit for | electricity distribution |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Product Name | Electric Galvanized steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Max ultimate tensile strength | 620 mpa |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Power | 220KV |
| Material | Gr65 |
| Surface treatment | Hot dip galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |