| Thickness | 3.5mm thickness |
|---|---|
| Plant depth | 2.3m underground |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Height | 16M |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 14M |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Electric Galvanized steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Max ultimate tensile strength | 620 mpa |
| Pole Shape | Octagonal,Dodecagon,Hexadecagon |
|---|---|
| Height | 25ft to 75ft |
| Surface treatment | galvanization or butiuem |
| Voltage | 10kv-220kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Product Name | 110KV 25M |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 7m-30m |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| tolerance | +/-2% |
| اسم المنتج | عمود الطاقة الفولاذي |
|---|---|
| التطبيق | خط التوزيع |
| المواد | ستيل Q235 ، Q345 |
| الحد الأدنى من قوة الخضوع | 355 ميجا باسكال |
| أقصى قوة شد نهائية | 620 ميجا باسكال |
| Product Name | Electric Galvanized steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Max ultimate tensile strength | 620 mpa |
| موك | حاوية واحدة أو عينات |
|---|---|
| شكل | مخروطي ، متعدد الأهرامات ، عمودي الشكل ، متعدد الأضلاع أو مخروطي |
| قوة | 10 كيلو فولت ~ 550 كيلو فولت |
| شرط السعر | EXW ، FOB ، CFR أو CIF |
| تسامح | +/- 2٪ |
| اسم المنتج | عمود الطاقة الفولاذي |
|---|---|
| طلب | خط التوزيع |
| مادة | S355JR = ASTM A572 Gr50 |
| الحد الأدنى من قوة الخضوع | 345 ميجا باسكال |
| أقصى قوة شد نهائية | 620 ميجا باسكال |