| Type | galvanization |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Design of pole | against earthquake of 8 grade |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit for | electricity distribution |
| قوة | 10 كيلو فولت ~ 550 كيلو فولت |
|---|---|
| سرعة الرياح | 160 كم / ساعة ، 30 م / ث |
| سماكة | 1 مم إلى 30 مم |
| معيار اللحام | AWS D1.1 |
| تسامح | +/- 2٪ |
| type | 45-48m Steel Utility Poles Hot Dip Galvanized Electric Power Pole For Overhead Line |
|---|---|
| color | custom |
| Power | 10 KV ~550 KV |
| life time | 50 years |
| warrenty | 15 years |
| type | 132kv 43m Steel Poles Hot Dip Galvanized Electrical Power Pole For Overheadline |
|---|---|
| color | custom |
| Power | 10 KV ~550 KV |
| life time | 50 years |
| warrenty | 15 years |
| type | 3 Sections Hot Dip Galvanized Electrical Power Pole With Arms Drawings 17m Height |
|---|---|
| color | any |
| certificate | ISO 9001 |
| life time | 50 years |
| warrenty | 15 years |
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| اسم المنتج | 11.8m الصلب الطاقة الكهربائية القطب الصلب الطاقة القطب عمود الطاقة الكهربائية عمودي |
|---|---|
| تطبيق | نقل الطاقة |
| المعالجة السطحية | الجلفنة بالغمس الساخن |
| معيار اللحام | AWS D 1.1 |
| معيار الجلفنة | ASTM A 123 |
| شكل | مخروطي ، متعدد الهرم ، عمودي ، متعدد الأضلاع أو مخروطي |
|---|---|
| معيار اللحام | AWS D1.1 |
| تسامح | +/- 2٪ |
| تحميل التصميم بالكيلوجرام | يتم تطبيق 300 ~ 1000 كجم على 50 سم من القطب إلى القطب |
| تفاصيل التغليف | حسب طلب الزبون |
| اسم المنتج | 20-60FT المثمن تراجع الساخنة المجلفن برج الطاقة الكهربائية القطب الصلب |
|---|---|
| التطبيق | نقل الطاقة |
| المعالجة السطحية | الجلفنة بالغمس الساخن |
| معيار اللحام | AWS D 1.1.2 تحديث |
| معيار الجلفنة | ASTM A 123 |
| Product Name | Steel Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Galvanization standard | ASTM A 123 |
| Color | Silver |
| Maintain | Easy maintain |