| Code | Electric Power Pole |
|---|---|
| Grade | Class One |
| Height | 60ft |
| Voltage | 10kv to 400kv |
| Product Function | Transmission Line |
| Product Name | 110KV 25M |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 7m-30m |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| نوع | القطب المستقيم ، القطب الشد ، بدوره القطب |
|---|---|
| علاج او معاملة | الجلفنة |
| سرعة | 44M / ثانية |
| عبقري من dimenstion | + - 2 ٪ |
| عامل السلامة | 1.8 |
| Type | Burial Type |
|---|---|
| Plant depth | 1.8m or 2.3m underground |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Height | 8m to 27m |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Type | Burial Type |
|---|---|
| Plant depth | 1.8m or 2.3m underground |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Height | 8m to 27m |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| مواد | Q345 ، Q235 |
|---|---|
| نمط | الجلفنة |
| تحميل التصميم بالكيلوجرام | 300 ~ 1000 كغ يتم تطبيقها على 50 سم من القطب |
| عبقري من dimenstion | + - 2 ٪ |
| دعوى ل | توزيع الكهرباء |
| اكتب | القطب مستقيم ، القطب الشد ، بدوره القطب |
|---|---|
| أسلوب | الجلفنة |
| المجلفن قياسي | ASTM A123 |
| عصف الليمون | + - 2 ٪ |
| لحام عادي | AWS د 1.1 |
| اكتب | القطب المستقيم ، القطب الشد ، بدوره القطب |
|---|---|
| أسلوب | الجلفنة |
| سرعة الرياح | 160 كم / ساعة ، 30 م / ث |
| Torlance من dimenstion | + - 2٪ |
| دعوى ل | توزيع الكهرباء |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Style | galvanization |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |